מהו ביטוח ערך קרקע, ולמה הוא חשוב לביטוח הדירה?

הוספת ביטוח ערך קרקע לפוליסת ביטוח דירה מבטיחה שלא תהיו תלויים באף אחד כדי לשקם את חייכם, במקרה בו הבניין נהרס כליל

מבנים הרוסים – ביטוח ערך קרקע

אתם גרים בבית משותף? יש לכם ביטוח דירה? אתם רגועים?
בטח, הרי הביטוח שרכשתם מבטיח לכם כיסוי לשורה ארוכה של נזקים שבחרתם – נזקי אש, פריצה, רעידת אדמה ועוד סיכונים אפשריים שעלולים להסב לדירתכם נזק הדורש תיקון.
בעזרת הביטוח שרכשתם יש לכם מימון לביצוע התיקון ולהחזרת המצב לקדמותו. יש לזכור כי הכיסוי כולל את עלות הבנייה בלבד, ולא את ערך הדירה למכירה/קנייה.

זה טוב וזה חשוב מאוד, אבל מה קורה אם חלילה הבניין כולו ניזוק ללא תקנה באותו אירוע שפגע גם בדירתכם, למשל שריפה שכילתה את הבניין בשלמותו?

במקרה כזה אתם כבר לא תלויים רק בביטוח שלכם, אלא בביטוח של כל שאר הדיירים. למה? כי יש צורך בשיקום או בנייה מחדש של המבנה כולו. זה כבר סיפור תקציבי וביטוחי אחר לגמרי.

יש שתי אפשרויות:

  1. כל הדירות מבוטחות במסגרת ביטוח דירה איכותי
  2. רק חלק מהדירות מבוטחות

במקרה הראשון, בו כל הדיירים דאגו לביטוח דירה איכותי, אין לכם לכאורה מה לדאוג, יש מימון לשיקום הבניין או לחלופת דיור עבור הדיירים, במידה והבניין אינו ניתן לשיקום.
במקרה השני, בו רק חלק מן הדירות מבוטחות, אתם עלולים למצוא את עצמכם ללא מימון מספיק לשיקום הבניין. כלומר, למרות שרכשתם ביטוח דירה, אינכם יכולים לממש אותו בפועל. במילים אחרות – אתם "תקועים", בלי יכולת לשקם את דירתכם שחרבה, ובלי יכולת לרכוש פתרון דיור אחר.

הפתרון: ביטוח ערך קרקע

ביטוח ערך קרקע הוא כיסוי ביטוחי לנזקי אש ורעידת אדמה, שניתן להוסיף לכל ביטוח מבנה של דירה (בתוספת תשלום).
באמצעות הכיסוי הזה מובטח לכם מימון להתחלה חדשה בדירה חדשה, שערכה דומה או שווה לערך הדירה שניזוקה, ללא תלות בביטוח של שכניכם לבניין שנהרס. עם ביטוח ערך קרקע אתם לא צריכים לחכות לאף אחד כדי לשקם את חייכם.

דוגמא להמחשה:

ברשותכם דירה של 100 מ"ר, ששוויה בשוק למכירה הוא 2,000,000 ש"ח. סכום זה כולל את שווי הדירה ואת ערך הקרקע.

עלות בנייה של דירה כזאת, ללא ערך הקרקע, היא 600,000 ש"ח. זהו הסכום המכוסה במסגרת ביטוח הדירה הסטנדרטי. הסכום הזה מבטיח כי אם דירתכם תהיה זקוקה לשיקום מלא, יהיה לכם מימון מלא.
זהו גם הסכום המירבי שתקבלו כאשר הבניין חרב כולו, ולא רק דירתכם.

מצד שני, אם ביטוח הדירה שלכם כולל גם ביטוח ערך קרקע, תוכלו לקבל 2,000,000 ש"ח.
זה סכום שמאפשר לכם לרכוש דירה אחרת לפי בחירתכם, בלי קשר לביטוחים של שאר הדיירים, ובלי להמתין עד שיסתיימו כל התביעות והוויכוחים על חלוקת גובה הנזק.

בדקו עכשיו את ביטוח הדירה שלכם, ופנו אלינו לייעוץ.