נזקי מלחמה וטרור – האם רכושכם מכוסה?

דירות, בתים ומבנים שניזוקו באירועי מלחמה או טרור מכוסים ע"י המדינה. בכל הקשור לתכולה הכיסוי הוא חלקי וכל משפחה או עסק צריכים לדאוג לעצמם

כיסוי לנזקי מלחמה וטרור

העלייה במתח הבטחוני בישראלי והאירועים המטרידים באירופה מציפים שוב את השאלות בנושא הכיסוי הביטוחי לנזקים לרכוש כתוצאה מאירועי מלחמה וטרור.

אנחנו מרכזים לכם את המידע העיקרי בנושא.

דירה ותכולתה

המדינה מכסה באופן מלא נזקי מלחמה וטרור למבנה וצמודי מבנה. הכיסוי כולל שיקום של המבנה שניזוק או בנייתו מחדש, וכמו כן מתן פתרון דיור חלופי לתקופת השיקום/בנייה של המבנה שניזוק.
הכיסוי מבוצע בפועל ע"י קרן הפיצויים של המדינה ומערכות מס רכוש. ההחלטה האם לשקם את המבנה שניזוק או לבנותו מחדש היא באחריות המהנדסים מטעמה של קרן הפיצויים הממשלתית. גובה הכיסוי נקבע בכפוף להערכות שמאים.

לתכולה יש כיסוי חלקי בלבד, שמיועד לאפשר רכישה של פריטי רכוש הכרחיים להמשך חיי היומיום – בגדים, רהיטים, מכשירי חשמל וכד'. תקרות הפיצוי לנזקי תכולה במלחמה מפורסמות באתר מס רכוש: הקליקו למידע.
על מנת להיות מכוסים באופן מלא כדאי להצטייד בביטוח תכולת דירה פרטי עם הרחבה לנזקי טרור.

מומלץ לבצע הערכת שווי של הדירה והתכולה, כדי שתהיה זמינה ברשותכם למקרה הצורך.

עסקים – רכוש, ציוד, אובדן הכנסות

עסקים צריכים לבטח את עצמם כנגד נזקי טרור כדי להבטיח לעצמם כיסוי לאובדן הכנסות, וכיסוי לנזקי רכוש וציוד שאינם מכוסים ע"י מס רכוש.
בנוסף, רכישת ביטוח לנזקי טרור עבור העסק מעניקה כיסוי עודף לרכוש שמכוסה ע"י מס רכוש – הביטוח מכסה לפי ערך "כחדש" ואילו מס רכוש מכסה לפי ערך "משומש".

ביטוח לנזקי מלחמה ניתן לרכוש רק במסגרת של ביטוח ימי.

אנחנו כאן לשירותכם לייעוץ מקצועי.